www.clubgti-bg.com Форуми

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Голф 3 АБФ - гасне (Развитие)

Създайте нова тема   Напишете отговор     www.clubgti-bg.com Форуми -> Ремонти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
svetlin_golf

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Сеп 22, 2008 9:52 pm    Заглавие: Голф 3 АБФ - гасне (Развитие) Отговорете с цитат

Днес ми възникна странен проблем с Голф-а. От изчетените теми се насочвам към датчика на Хол но не съм съвсем сигурен, а не ми се дават 300лв. напразно. Та случая е следния: Карам си аз и в един момент гледам как на празен ход колата държи между 1200 и 2000 оборота като играят ритмично.. иначе колата си вървеше нормално и на ниски и на високи обороти. Малко след това оборотите продължиха да си играят на празен ход като почнаха да се задържат в най различен диапазон ( около 1500, 3000 и т.н.) Следващата стъпка беше да не върви на ниски обороти и да присецва все едно изгасва и пали в движение. Пробвах да изгася колата и пак да я запаля и оборите се нормализираха но така до първото пипане на педала на газта... Продължих да карам но вече вървеше само ако я държа над 4000 об. иначе присецваше и крайната фаза беше както си я държах във високи обороти постепено да ги сваля и накрая изгасна. Пробвах после пак да запаля. Задържа си нормално 800-900 оборота за около секунда и изгасна. По едно време спря въобще да се опитва да запали и след известно време пробвах пак но уви резултата беше: заплава и веднага гасне. Колата е Голф 3 94г. 2.0 16V АБФ На скоро сравнително й сменях комутатора с бобината и бензинова помпа. На този мотор само датчик на Хол ли има или са два ( и един на коляновия вал)? Забравих да кажа че колата няма газова уредба...

Днес пробвах да запаля колата и си заработи без проблем. Някакви идеи датчика на Хол ли е?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     www.clubgti-bg.com Форуми -> Ремонти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov